Halina Kostańska stylistka i wizażystka

Prowadzone przeze mnie studio wizażu i stylizacji, powstało jako jedne z pierwszych w szczecinie w latach 90-tych. Swoje umiejętności zdobyłam na szkoleniach, pokazach mody oraz kursach specjalistycznych z udziałem wielu mistrzów praktykujących ten zawód.

Pracę traktuje jako swoja pasje i sztukę, której trzeba nadąć formę, używając wyobraźni, intuicji, wizji plastycznej, wyczucia koloru i charakteru. Makijaż i fryzurę wykonuję dobierając indywidualnie do każdej osoby odpowiednią technikę, kolorystykę, tonację oraz linię kosmetyczną. Przygotowuję zarówno panie jak i Panów na każdą okazję, np: ślub, wyjście wieczorowe - karnawałowe, studniówkę, komunię, sesję fotograficzną czy też codzienne wyjście do pracy. Długoletnia praktyka, pozwoliła mi dopracować technikę stylizacji pozwalającą uzyskać długotrwały efekt pięknej i naturalnej cery, tuszując przy tym jej niedoskonałości. Dopełnieniem makijażu jest odpowiednio dobrana fryzura, charakteryzująca osobowość oraz podkreślająca lub tuszująca kształty twarzy i sylwetki. Fryzura dobierana jest także w taki sposób, aby stanowiła uzupełnienie każdej kreacji. W gabinecie można uzyskać porady i szkolenia indywidualne, jak radzić sobie z makijażem na co dzień oraz diagnostykę kolorystyczną.

Czym dla Mnie jest Stylizacja ?

Stylizacja wizaż, Image - to po prostu wizerunek, który łączy sie z upiększaniem postaci ludzkiej. Wizerunek ten jest kreowany przez specjalistę w celu wydobycia lub podkreślenia walorów urody. Ukazanie piękna często ukrytego w postaci ludzkiej zawsze przykuwało moja uwagę. Praca w tej dziedzinie stała sie moja pasją. Kreując postać używam różnorodnych metod sztuki upiększania, spojrzenia plastycznego na osobę, wyładowania osobowości, stylu, kształtów, proporcji dotarcia do kompleksów i możliwości tuszowania wad. Wszystko to robię tak, aby zapewnić piękny wygład, dobre samopoczucie oraz pewność siebie osobie z którą pracuję.

Stylizacja Ślubna

Ślub dla każdej pary młodej jest niezwykle ważną uroczystością i niezapomnianym wydarzeniem. Wiąże się to z ogromnym napięciem, stresem i zagubieniem w gąszczu informacji. Pierwszym etapem stylizacji pary młodej jest wspólne spotkanie, którego celem jest zapoznanie sie z potrzebami, preferencjami kolorystycznymi oraz stylem obojga partnerów. Na pierwszym spotkaniu tworzony jest także wspólny projekt wizerunku, ustalany jest styl sukni, fryzura, makijaż a także welon, wiązanka i dodatki. Moim zadaniem jest szybka ocena i interpretacja walorów Panny Młodej. Decyzja o tym co należy wyeksponować a co zatuszować i jak zharmonizować styl sukni z fryzurą i makijażem aby stworzyć żywe dzieło sztuki. Następnym etapem jest próbny makijaż, w celu wykluczenia uczulenia oraz wypróbowania tonacji i wysycenia makijażu. Wskazana jest także próba fryzury, aby uniknąć niespodzianek w tym najważniejszym dniu.

Analiza kolorystyczna i Koloroterapia

Czym jest Kolor?

Nasi Przodkowie uznawali tęcze ukazującą wszystkie barwy widma białego za dar Niebios.Tak wiec kolor to światło, które stało sie widoczne i od niego zależy nasza egzystencja, nasze istnienie oraz siła życiowa. Ta forma światła jest wszechobecna, żyjemy w jej otoczeniu i ma na nas stały wpływ. Oddziaływanie koloru poprzez oczy i mozg, będący przekaźnikiem do narządów ciała wiąże się z reakcjami fizycznymi, psychicznymi i emocjonalnymi. Każda barwa inaczej oddziałuje na nasz organizm. Kolory działają na nasze emocje szybciej niż mowa lub słowo pisane. Wywołują reakcje zarówno pozytywne jak i negatywne. Niezmiernie ważne jest, jakimi kolorami się otaczamy a jakich powinniśmy unikać. Począwszy od koloru ubrania czy barwy ścian, aż po terapie kolorami.

Prawidłowe wykorzystanie kolorów może stać sie kluczem do sukcesów. W 93% wygląd wpływa na pierwsze wrażenie, a większość ludzi to wzrokowcy. Specjalisci od kolorów (w tym między innymi lekarze) przeprowadzili w szpitalach eksperymenty z barwami i przekonali się, o ich terapeutycznych walorach. Odpowiednio dobrane kolory mogą być pomocne nie tylko w wygladzie zewnetrznym ale także holistycznie, w samopoczuciu i funkcjonowaniu człowieka. Nikt z Nas nie widzi kolorów dokładnie w ten sam sposób i w takim samym nasyceniu - jest to zjawisko czysto fizyczne, którego doświadcza jedynie nasz zmysł wzroku. Kolor jako forma barwy jest nie tylko widzialny, ale także jest aktywny na poziomie fizycznym, mentalnym emocjonalnym i duchowym. Każda barwa ma swoje indywidualne cechy i wywołuje określone reakcje zarówno pozytywne jak i negatywne. Jedne kolory maja działanie odprężające, wyciszające, równoważące umysł, inne natomiast mogą drażnić pobudzać, męczyć oraz przygnębiać. Odpowiedni dobór kolorystyki może przyczynić sie do dobrego nastroju, optymizmu, pewności siebie i wewnętrznej harmonii, która promieniując z wnętrza Bedzie rezultatem dobrego zdrowia i wyglądu.

Moje długoletnie doświadczenia pozwalają ustalić gdzie występuje brak równowagi miedzy barwami. Dzięki temu jestem w stanie doradzić, jakimi kolorami należy sie otaczać a jakich unikać. Moja technika polega na ocenie osobowości, psychologii barw, oraz wykorzystaniu lampy o pełnym zakresie widma.